DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Kwas askorbinowy jest na ogół dobrze tolerowany. Medycyna konwencjonalna wskazuje, że duże dawki powyżej 1000 mg na dobę stosowane przez dłuższy czas mogą spowodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego: biegunka, zgaga, nudności, wymioty, ból brzucha, nagłe zaczerwienienie skóry.

mAG Witaminę C przyjmuję na stałe w dawce 2000mg dziennie (4 kapsułki) i od czasu uszczelnienia jelit nie zaznałam żadnej z powyższych dolegliwości. Wcześniej jednak kiedy moje jelita były nie szczelne, zdarzało się że mój organizm reagował biegunką.

Sprawdziłam szczelność swoich jelit robiąc test buraczkowy. Nic to skomplikowanego, gdyż należy po prostu zjeść buraki (w dowolnie wybranej formie) i obserwować kolor wydalanego moczu. Mocz osoby zdrowej ma kolor słomkowy. W przypadku, gdy mocz jest zabarwiony na czerwono, różowo to niestety mamy problem ze szczelnością jelit, gdyż tylko kał powinien mieć zabarwienie brunatno-czerwone. Im ciemniejszy kolor moczu tym stan jelit nie jest najlepszy i tym gorzej dla naszego zdrowia ponieważ szkodliwe substancje oraz np. jaja pasożytów, które zostały mądrze odrzucone przez nasz organizm dostają się z powrotem do jego wnętrza, zatruwając go. Mój test zrobiłam lecz znałam jego wynik – od kiedy sięgnę pamięcią mój mocz był koloru czerwonego.

Wzbogaciłam swą świadomość w temacie zdrowych jelit. Zdałam sobie sprawę, że wiele dolegliwości zdrowotnych mogło mi się przytrafić z powodu patologicznych zmian w jelitach, w moim przypadku, spowodowanych najprawdopodobniej drożdżami Candida, które miały dobre warunki do rozmnażania podczas przyjmowania przeze mnie dużej ilości antybiotyków i nieprawidłowej diety.

Jedną z metod usunięcia złogów i uszczelnienia jelit jest oczyszczająca mikstura Słoneckiego, którą zastosowałam łącznie z przyjmowaniem mAG Witaminy C. Przez miesiąc, codziennie rano min. 0,5h przed posiłkiem, wypijałam miksturę złożoną z 10ml oleju słonecznikowego, 10ml soku z cytryny, 5ml wody (przegotowanej), 5ml ekstraktu z aloesu oraz 4 kapsułki mAG Witamina C dziennie do posiłków. Po miesiącu picia mikstury jelita oczyściły się (kolor moczu po teście buraczkowym był słomkowy). Miksturę odstawiłam, ale kontynuuję przyjmowanie witaminy C. Mimo poprawy mojego samopoczucia VEGA TEST potwierdził jeszcze małe ilości pasożyta Candidy, którego usunięcie nie jest sprawą łatwą. Nie poddam się jednak bez walki:)

 

Tekst częściowo lub w całości wykorzystano ze strony producenta preparatu.